gang

 Biblioteka szkolna wraz z uczniami klas nauczania zintegrowanego i ich opiekunami wzięła udział w II edycji konkursu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, podczas którego najmłodsi poznali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej ,,Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków”.

Czytając dzieciom literaturę wierzymy ,że pasję do czytania trzeba zaszczepiać już od najmłodszych lat, ponieważ pełni ona ważną rolę w rozwoju dziecka, pobudza jego wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koordynację. Zadaniem uczniów przystępujących do konkursu, oprócz wykonania prac plastycznych było  samodzielne codzienne czytanie, za które otrzymywali słodziakowe naklejki do dzienniczka. Nagrodą za sumienne czytanie był także udział w loterii , gdzie można było wylosować maskotki słodziaków oraz książki.

Wszystkim nauczycielom i uczniom  nauczania zintegrowanego serdecznie dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie.

                                                                                                                 Dorota Weiwer

Dodatkowe informacje