let2019Let It Snow 

         Kilka słów o naszych reprezentantkach. Już 13 grudnia 2019 r. w I Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Anglojęzycznej Let it Snow naszą szkołę reprezentować będą w kategorii klas I-III Kalina Kaczmarek w utworze New Year’s Resolutions, Łucja Jurek w utworze Two Letters to Santa i Marcelina Placha, która przygotowała wiersz pod tytułem Santa Claus. W kategorii klas IV-VIII wystąpią Martyna Piołunkowska w wierszu Horses, Julia Lipka w swojej interpretacji utworu Winter oraz Wiktoria Wera, recytująca fragment How the Grinch Stole Christmas. Chcemy podkreślić, że udział w konkursie wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów, szczególnie dziękujemy za udział w eliminacjach Helenie Kaczmarek, Oldze Małek, Emilii Kitowskiej, Nikoli Wera, Simonetcie Antosiak oraz Natalii Reikowskiej. Jesteśmy pewne, że spotkamy się w kolejnych edycjach. Tymaczasem trzymamy kciuki za nasze reprezentantki, jednocześnie ćwicząc, powtarzając i szlifując formę na wielki dzień. Powodzenia!

Sketchnoting – inteligentne notowanie jako pomoc w nauce języka angielskiego

angielski11

Sketchnoting jest nie tylko ciekawą formą prezentacji wiedzy, ale także świetnym narzędziem do nauki, które wspomaga zapamiętywanie informacji.

Taka forma jest szczególnie pomocna w procesie uczenia dla wzrokowców oraz kinestetyków (osób uczących się poprzez doświadczenie i działanie, dla których ważny jest dotyk i ruch) i często przyjmuje formę np. map myśli czy infografik.

Angażuje kilka obszarów naszego mózgu, ponieważ łączy takie aktywności umysłowe jak: planowanie, rysowanie, pisanie czy myślenie koncepcyjne.

Nie martw się, jeśli nie jesteś uzdolniony plastycznie, notatki które sporządzisz mają być przede wszystkim użyteczne dla Ciebie.

Wypróbuj sketchnoting podczas nauki ulubionego języka, możesz dzięki niemu sporządzać listy słówek, mapy myśli czy rysować skojarzenia z danym słowem.

Poniżej przedstawiamy notatki wykonane przy wykorzystaniu sketchnotingu, a także zamieszczamy linki filmów, które wprowadzą was w intrygujący świat inteligentnego notowania.

linki: https://www.youtube.com/watch?v=gj3ZnKlHqxI

          https://www.youtube.com/watch?v=Ynk_LMv9Ub0&t=872s

Przykładowa sketchnotka:

angielski1

angielski2

zespół nauczycieli języków obcych

Dodatkowe informacje