uwaga zebranieDnia 4 grudnia 2019 r. o godz. 16.00,

w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie
odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebrania zostaną poprzedzone krótkim spotkaniem z dyrektorem szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych. Przypadki zatrucia czadem nasilają się w okresie sezonu grzewczego.

Prosimy o zapoznanie się z poradnikiem Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku zamieszczonym poniżej:

Poradnik w sprawie właściwych zachowań w okresie grzewczym.

Dziękujemy!umiech1

31 października 2019 r. odbył sie kiermasz ciast. Dzięki ogromnemu wsparciu Rodziców, Nauczycieli, Pracowników obsługi, oraz wszystkim, którzy zechcieli kupic coś słodkiego, udało sie zebrać kwotę 850 zł. Uzyskane fundusze przeznaczone zostaną na „szkolny radiowęzeł” oraz „strefę ciszy”. Podziękowania należą sie także uczniom, którzy zajmowali sie sprzedażą ciast: Agata Dąbrowska, Igor Żółciński, Wiktoria Kwiel, Wiktoria Wera.  

Dzięki Wam, jesteśmy coraz bliżej sukcesu. :)

konsultacje

Konsultacje

Szanowni rodzice!

Mijają już dwa miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego. Warto zasięgnąć opinii o funkcjonowaniu swojego dziecka w indywidualnej  rozmowie z wychowawcą  lub nauczycielem konkretnego przedmiotu.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów na indywidualne konsultacje z nauczycielami

 w dniu 30 października (środa)

w godz. 16-18.

O godz. 16.30 zapraszamy rodziców uczniów klas VI-VIII na spotkanie z policjantem do sali konferencyjnej.

Przed spotkaniem  i podczas jego trwania będzie można wspomóc Samorząd Uczniowski zakupując smaczne ciasto i kawę. Nasi uczniowie zbierają fundusze na szkolny radiowęzeł i „strefę ciszy”.

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

 Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

 Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

Dodatkowe informacje