Lepienia z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne i poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, planowania i organizacji pracy. Doświadczyli tego uczniowie klasy IA, IB, IIIB podczas zajęć prowadzonych 12 grudnia przez Panią Justynę Bryzgalską.
 
                                                                                                               B. Krasnoborska

Mikołajkowy wyjazd do kina klas zerowych.mikolaj

       andrzejki1  29 listopada odbyła się długo oczekiwana przez uczniów klasy Ia zabawa andrzejkowa. Wszyscy pięknie się przebrali i wspaniale bawili, wróżąc sobie co ich spotka w przyszłości. Każdy z nas traktował te wróżby z przymrużeniem oka, pamiętając, że tak naprawdę nikt nie zna przeszłości, chociaż niektórzy uważają, że jest ona zapisana w gwiazdach.andrzejki

                                                                                                                                             S.Kraśnicka

pluszowy mis Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dziś,
 
Że 25 listopada świętuje pluszowy miś. 
       W dniu 25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.
Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Odbyły się także konkursy, quizy. Dzieci świetnie rozwiązały misiowe zagadki i pięknie pokolorowały przygotowane przez wychowawców misie. Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem –  pysznym ciasteczkiem w kształcie misia. Przez cały dzień towarzyszyło nam hasło: ,,Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło.”
Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.

     gang

 Biblioteka szkolna wraz z uczniami klas nauczania zintegrowanego i ich opiekunami wzięła udział w II edycji konkursu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, podczas którego najmłodsi poznali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej ,,Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków”.

Czytając dzieciom literaturę wierzymy ,że pasję do czytania trzeba zaszczepiać już od najmłodszych lat, ponieważ pełni ona ważną rolę w rozwoju dziecka, pobudza jego wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koordynację. Zadaniem uczniów przystępujących do konkursu, oprócz wykonania prac plastycznych było  samodzielne codzienne czytanie, za które otrzymywali słodziakowe naklejki do dzienniczka. Nagrodą za sumienne czytanie był także udział w loterii , gdzie można było wylosować maskotki słodziaków oraz książki.

Wszystkim nauczycielom i uczniom  nauczania zintegrowanego serdecznie dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie.

                                                                                                                 Dorota Weiwer

Dodatkowe informacje