Jubileuszowe biegi!   NA SPORTOWO

UCZCILIŚMY 75 LAT SZKOŁY oraz 50 LAT NADANIA IM.MARII KONOPNICKIEJ

1 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w BIEGACH INDYWIDUALNYCH Z OKAZJI ŚWIETA SZKOŁY.

Wystartowaliśmy o różnych godzinach (8.10-13.25) i na różnych dystansach.

W 10 kategoriach bieg ukończyło w sumie 315 uczniów (BRAWO!!!)

Najmłodsi 4-5latki oraz klasy 0 pokonali na naszej bieżni lekkoatletycznej trasę 50m (przypominając nam, że 50lat temu patronką naszej szkoły została Maria Konopnicka)

Klasy I i II z okazji 75 lat istnienia Szkoły Podstawowej pobiegli na dystansie 75m.

Klasy III i IV przypomniały nam ile ma 1 okrążenie bieżni (250m ).

Klasy V i VI powalczyły na dystansie 500m  (2 okrążenia).

Najdłuższy dystans pokonali dziewczęta i chłopcy z klas VII i VIII tj. 750m (3 okrążenia)

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali symbolicznego cukierka i pamiątkowe medale z okazji Święta Szkoły. Dodatkowo w klasach IV- VIII nagrodziliśmy dyplomem dziewczęta i chłopców za miejsca 1,2,3.

Tego typu wydarzenia sportowe pokazują jak ważny jest ruch i sport, szczególnie na świeżym powietrzu. Jak fajna może być zdrowa rywalizacja i satysfakcja z siebie i wykonanego wysiłku fizycznego! Zachęcam Was do każdej aktywności!

Dziękuję w imieniu swoim, dyrekcji szkoły i wszystkich uczniów za przekazane środki pieniężne przez FUNDACJĘ INICJATYWA W POTĘGOWIE i STUDIO KOSMETYCZNE „STACJA BELLA” W POTĘGOWIE, z których to zakupiono medale pamiątkowe.                                                                      Tamara Kaśnicka